Fotografia biznesowa Kraków

Zdjęcia biznesowe – wizerunek w sieci

Portret biznesowy

W dzisiejszych czasach, zwłaszcza biorąc pod uwagę panującą sytuację, budowanie swojego wizerunku w sieci to właściwie konieczność. Firmy, które pokazują swój zespół na stronie internetowej czy w social mediach, są dużo bardziej wiarygodne i profesjonalne. W sytuacji, kiedy większość branż jest już właściwie nasycona, warto zadbać o każdy szczegół swojej oferty – w tym prezentację swojej załogi.

Zdjęcia pracowników – w biurze, czy w studio?

Miejsce, które wybierzecie na zdjęcia dla siebie lub swojej firmy, zależy głównie od ilości osób do sfotografowania. Jako Inphoto posiadamy własne studio zdjęciowe, w którym zawsze panują idealne warunki, by wykonać pojedyncze portrety – w takim przypadku zapraszamy do siebie wybranych pracowników. Jeżeli jednak firma liczy większą liczbę osób, to dla wygody klienta proponujemy zorganizowanie zdjęć w biurze lub siedzibie przedsiębiorstwa. Potrzebujemy wtedy jedynie kilku metrów kwadratowych wolnej przestrzeni, a resztą (tło, oświetlenie) zajmiemy się my.

Makijaż do zdjęć

Biorąc pod uwagę nasze doświadczenie rekomendujemy, aby skorzystać z usługi profesjonalnej makijażystki. Gwarantuje to nie tylko ukrycie pewnych niedoskonałości cery, ale również brak refleksów na skórze podczas fotografowania z lampą błyskową. Zasada ta dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, jednak bez obaw – w drugim przypadku stawiamy jedynie na delikatne poprawki.

Sesja portretowa – ile trwa?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, natomiast pewne jest to, że nie warto się spieszyć. W naszej ocenie lepiej poświęcić nieco więcej czasu na przygotowanie uczestników do zdjęć i uniknąć dodatkowego stresu wynikającego z limitu czasowego. Większość osób nie uczestniczyła wcześniej w profesjonalnej sesji zdjęciowej, przez co rozluźnienie się zajmuje im chwilę, a przecież zależy nam na jak najbardziej naturalnym efekcie.

Jak się ubrać do zdjęć biznesowych?

W naszym portfolio można znaleźć różnorodne zdjęcia portretowe. Wynika to z faktu, że fotografowane osoby zajmują się często innymi profesjami. Jeżeli taka forma wpisuje się w charakter i misję firmy – rekomendujemy dostosowanie stroju do profilu działalności. Praca osoby w gabinecie stomatologicznym różni się od zajęć kierownika budowy, dlatego czasem warto pomyśleć nad zdjęciami oddającymi codzienne warunki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *