Grupowy portret firmowy – jak to zorganizować?

Grupowe portrety firmowe to świetny element budowania profesjonalnego wizerunku marki i sposób na perswazyjną reklamę, ale także świetna pamiątka z życia firmy. Zdecydowanie warto mieć takie zdjęcia na stronie internetowej czy mediach społecznościowych, jednak ich organizacja może nie być taka prosta. Jak to zrobić? Przygotowaliśmy dla Was kilka praktycznych wskazówek.

Grupowy portret pracowników – najważniejsza jest organizacja

Sprawa wydaje się być skomplikowana – w końcu w jednym miejscu i czasie muszą znaleźć się wszyscy pracownicy. Okazją do takiej sesji mogą być wszelkie firmowe uroczystości, takie jak konferencje, jubileusze, święta czy imprezy tematyczne. Cały zespół znajduje się wtedy w jednej lokalizacji oraz prawdopodobnie w odpowiednim stroju. Takie fotografie wykonujemy między częścią oficjalną, a towarzyską – wtedy wszyscy są już na miejscu, a jeszcze nie pochłania ich wir zabawy. 

Grupowe zdjęcia firmowe możemy wykonać także w normalnym toku pracy. Wszyscy pracownicy muszą wtedy na jakiś czas oderwać się od swoich obowiązków i zgromadzić w jednej przestrzeni. Warto dokładnie przemyśleć datę i godzinę, a także z dużym wyprzedzeniem poinformować zespół o planowanej sesji, by wszyscy byli obecni i przygotowani do zdjęć.  Zdjęcia grupowe możemy też wykonać w naszym studiu fotograficznym. Chociaż pomieści ono w jednym czasie ograniczoną ilość osób, oferuje inną ogromną zaletę – w kontrolowanych warunkach możemy wykonać indywidualne zdjęcia, które następnie komputerowo połączymy w jedno – grupowe.

Zdjęcia grupowe w studiu – dlaczego warto?

Przede wszystkim, tego rodzaju zdjęcia możemy wykonać przy okazji tworzenia portretów biznesowych, realizowanych do stopki, identyfikatora firmowego czy zakładki “O nas” na stronie internetowej. Fotografowana osoba pozuje wtedy do dwóch fotografii – jednej samodzielnej, a drugiej dostosowanej do szerszego planu portretu grupowego. 

Taka sesja pojedynczych pracowników to ogromna wygoda i oszczędność czasu, co przekłada się na brak utrudnień w pracy całego zespołu. Każdy pracownik może pojawić się na zdjęciach indywidualnie, po umówieniu na konkretną godzinę, więc nie dezorganizujemy funkcjonowania firmy. 

Dodatkowo, kiedy zmieni się skład osobowy, możemy łatwo wprowadzić zmiany, bez konieczności wykonywania całego zdjęcia od nowa, a jedynie fotografując nowego pracownika.

Łączone zdjęcia grupowe – jak to się robi?

W zależności od ilości pracowników, indywidualne portrety możemy wykonać w jednym dniu lub rozłożyć na dłuższy okres. Zazwyczaj na jedną godzinę umawiamy 3-4 osoby, które mogą spokojnie przygotować się do zdjęć, wziąć udział w sesji, a następnie zrobić miejsce kolejnej turze. Oferujemy także możliwość skorzystania z usług profesjonalnej makijażystki, która dostępna będzie dla Was na miejscu. 

Sesja odbywa się miłej i swobodnej atmosferze. Udzielamy Wam konkretnych rad dotyczących pozowania czy stroju. Po wykonaniu zdjęć, robimy szybką selekcję, a następnie wspólnie wybieramy najlepsze ujęcie. 

Kiedy wszyscy pracownicy mają już wykonane i zaakceptowane portrety, możemy przejść do kolejnego etapu – komputerowego połączenia wszystkich fotografii, które stworzą naturalną i wiarygodną całość. Gotowe zdjęcie przekazujemy w formie linku do pobrania.

Firmowe zdjęcia grupowe – gdzie zrobić?

Chociaż polecamy zdjęcia studyjne, taką sesję możemy jednak wykonać w wielu różnych lokalizacjach. Jakich?  

  • biuro/siedziba – czyli miejsce ściśle podkreślające wizerunek marki, w tle może być na przykład widoczne logo,
  • sklep lub inne miejsce związane z działalnością firmy – może Wasz magazyn? albo flota, która służy Wam do realizacji usług transportowych? takie zdjęcie będzie niosło za sobą konkretny przekaz reklamowy,
  • plener – taka lokalizacja jest świeża, radosna, mniej formalna; pokazuje, że firma jest blisko ludzi,
  • wynajęta przestrzeń – jeżeli chcecie mieć zdjęcia w reprezentacyjnej lokalizacji, ale w Waszej siedzibie nie ma wystarczającej ilości miejsca do pomieszczenia wszystkich pracowników, możecie postawić na wynajęte w tym celu wnętrze.

Gdzie zrobić portret biznesowy? Odwiedź FOTOSPOT Kraków!

U nas zrobisz profesjonalny portret biznesowy szybko i na miejscu. Oferujemy wygodne pakiety i możliwość umówienia się online. To rozwiązanie idealne zarówno dla firm i osób prywatnych.

Sprawdź FOTOSPOT!

Nie tylko portrety

Budowanie spójnego wizerunku firmowego to nie tylko zdjęcia portretowe. Uzyskaj wiarygodność i zaufanie odbiorców dzięki spójnym zdjęciom reklamowym. Przeczytaj, jakie materiały mogą sprawić, że Twój biznes zacznie się rozwijać! Sprawdź ten artykuł.

Możesz także postawić na film reklamowy, który zaangażuje Twoich odbiorców budując przy okazji dobre zasięgi w sieci. Więcej dowiesz się w tej zakładce: Film reklamowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *