Jak wygląda portretowa sesja zdjęciowa? Poznaj 3 etapy

Portretowa sesja zdjęciowa – co warto o niej wiedzieć? Potrzebujesz zdjęcia portretowego i już prawie klikasz w przycisk “Umów się online”, ale wciąż trochę martwi Cię fakt, że nie wiesz, czego się spodziewać? W tym artykule dowiesz się, jak wyglądają kolejne etapy sesji i jak się do niej przygotować.

Zdjęcia portretowe – co jest ważne?

Wiemy, że często największym strachem jest niewiadoma, więc dla wszystkich naszych klientów przygotowaliśmy krótki i treściwy PORADNIK, który wysyłamy razem z potwierdzeniem umówienia się na sesję. Znajdziecie tam wszystkie niezbędne informacje o przebiegu zdjęć, najlepszym ubiorze dla kobiet i mężczyzn, niezbędnym makijażu, czy sposobach pozowania. Dzisiaj jednak skupimy się na tym, co dzieje się od wejścia do studia, po wybranie najlepszego ujęcia, tak by wizyta u nas była jak najmniej stresująca. 

Na dobry początek

Przygotowanie do portretowej sesji zdjęciowej

Sesja portretowa może odbyć się w naszym studiu portretowym lub waszej siedzibie. Jeżeli skorzystaliście z możliwości umówienia się online lub telefonicznie i wizyta została określona na konkretną godzinę, warto przyjść kilka minut wcześniej, zwłaszcza, gdy panują niesprzyjające warunki atmosferyczne. Będziecie mieć chwilę na ochłonięcie i spokojnie zdjęcie odzieży wierzchniej czy odłożenie parasola. Przy bramie znajdziecie domofon, a po wejściu do budynku należy kierować się po schodach w górę (zgodnie z oznaczeniami).

Po krótkim przywitaniu zaprosimy Was do miejsca, w którym możecie zostawić swoje rzeczy i przygotować się do sesji – stoi tam kanapa i duże lustro, naprzeciwko jest także łazienka. Wyraziliście chęć skorzystania z usług profesjonalnej makijażystki? Właśnie teraz jest czas, by ten makijaż się odbył.

Portretowa sesja zdjęciowa

Jak wygląda jej przebieg?

Kiedy jesteście już gotowi, zaprosimy Was do pomieszczenia, w którym znajduje się nasze studio. Fotograf wskaże Wam miejsce w którym musicie stanąć oraz wykona kilka testowych ujęć, upewniając się, że światło ustawione jest odpowiednio. 

Kolejne etapy zależą od wybranego pakietu. W przypadku opcji Basic, kiedy kadr kończy się na ramionach, ustawienie do zdjęcia nie zajmuje wiele czasu – możliwa jest delikatna manipulacja ułożeniem głowy oraz włosów, czy ewentualnie decyzje co do okularów lub biżuterii. Fotograf zasugeruje idealną pozę i wykona serię zdjęć, z których wspólnie wybierzecie najlepsze ujęcie. Całość sesji zazwyczaj zamyka się w 10 minutach. 

W przypadku pakietu Pro (gdzie kadr sięga do pasa), ten czas nieco się wydłuża, ponieważ mamy więcej możliwości, zwłaszcza jeżeli chodzi o ustawienie sylwetki. Fotograf zaprezentuje różne opcje, oraz pokaże, w jaki sposób oprzeć ciężar ciała, by zdjęcie prezentowało się jak najlepiej. Tutaj możecie też na spokojnie przetestować, który profil wygląda korzystniej, lub zdecydować się na ewentualną zmianę stroju, w każdym momencie licząc na nasze cenne wskazówki czy sugestie. Kontrolujemy także efekty na ekranie komputera, by na bieżąco eliminować wszelkie mankamenty, np. zagięcia na koszuli. Długość takiej sesji dostosowana jest do Waszych potrzeb – zazwyczaj zamyka się w pół godziny, jeżeli wykonujemy jedno zdjęcie, czy godziny w przypadku kilku. 

Końcowy wybór

To Wy macie być zadowoleni!

Po zakończonej sesji przychodzi czas na wybór najlepszego ujęcia. Fotograf pokazuje Wam zrobione zdjęcia, zaznaczając najlepsze kadry, a następnie zestawia je na jednym ekranie, abyście mogli dokonać porównania. Ostateczna decyzja należy do Was, ale jeżeli macie wątpliwości – chętnie doradzimy. Na tym etapie możemy też wykonać kilka dodatkowych fotografii, żebyście byli w pełni zadowoleni z efektu. Pamiętajcie – zdjęcia są dla Was i to Wam mają pasować, więc nie bójcie się dzielić wątpliwościami.

To tyle – zapraszamy do Fotospotu!

Gdzie zrobić portret biznesowy? Odwiedź FOTOSPOT Kraków!

U nas zrobisz profesjonalny portret biznesowy szybko i na miejscu. Oferujemy wygodne pakiety i możliwość umówienia się online. To rozwiązanie idealne zarówno dla firm i osób prywatnych.

Sprawdź FOTOSPOT!

Nie tylko portrety

Budowanie spójnego wizerunku firmowego to nie tylko zdjęcia portretowe. Uzyskaj wiarygodność i zaufanie odbiorców dzięki spójnym zdjęciom reklamowym. Przeczytaj, jakie materiały mogą sprawić, że Twój biznes zacznie się rozwijać! Sprawdź ten artykuł.

Możesz także postawić na film reklamowy, który zaangażuje Twoich odbiorców budując przy okazji dobre zasięgi w sieci. Więcej dowiesz się w tej zakładce: Film reklamowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *