Portret biznesowy – dla kogo? Sprawdź te 5 przykładów!

Profesjonalny portret biznesowy kojarzy Ci się tylko z prezesami wielkich korporacji czy międzynarodowymi specjalistami na LinkedInie? Myślisz, że to element, który przyda Ci się dopiero “kiedyś”? Okazuje się, że takie zdjęcie sprawdzi się na wielu etapach biznesowej drogi (i nie tylko), ponieważ to świetne narzędzie do zbudowania wiarygodnego wizerunku, a także skupienia na sobie uwagi odbiorców. Sprawdź, czy przypadkiem nie potrzebujesz go już teraz! To tekst dla przedsiębiorców, pracowników, freelancerów, osób szukających pracy, a także tych, które takie zdjęcie posiadają już w swoich zasobach.

Portret biznesowy Kraków

Kto potrzebuje portretu biznesowego?

Ogromna konkurencja w każdej dziedzinie biznesu sprawia, że kluczowym elementem dobrej strategii marketingowej jest zbudowanie wizerunku, który wyróżni nas na tle innych. Obecnie znaczna część ruchu odbywa się w sieci, bez kontaktu twarzą w twarz, szczególnie ważna staje się więc odpowiednia prezentacja, na którą składa się między innymi dobre zdjęcie portretowe – nie tylko Twoje, ale także Twoich pracowników.

Pomyśl o portrecie, jeżeli…

…jesteś przedsiębiorcą i zależy Ci na profesjonalnym wizerunku Twojej firmy oraz pracowników:

Zdjęcia pracowników – informacje dla pracodawców

Ten podpunkt wydaje się oczywisty, ale dobre zdjęcia portretowe są wciąż niedoceniane przez niektórych właścicieli firm, a to przecież kluczowy element budowania wiarygodnego wizerunku wśród potencjalnych klientów czy partnerów. Sposobów na ich wykorzystanie jest wiele – strona internetowa, media społecznościowe, wpisy reklamowe, prezentacje, targi, stopka mailowa… Profesjonalne oraz wzbudzające zaufanie zdjęcie pracownika zachęca do podjęcia kontaktu i rozpoczęcia współpracy.

…szukasz pracy i chcesz być postrzegany jako potencjalny pracownik:

Zdjęcia do CV, zdjęcia do dokumentów

Jesteś dopiero na początku biznesowej drogi? Chcesz zmienić obecną ścieżkę kariery? Wysyłasz setki CV i wciąż nie otrzymujesz satysfakcjonującej odpowiedzi? Wiele firm nadal wymaga aplikacji, która uwzględnia zdjęcie portretowe. Profesjonalna fotografia, na której pokażesz się od najlepszej strony, może zadziałać na Twoją korzyść i sprawić, że spośród wielu aplikacji to właśnie Twoja przyciągnie uwagę przyszłego pracodawcy.

…budujesz markę osobistą i chcesz się rozwijać w sieci:

Zdjęcia biznesowe, zdjęcia wizerunkowe

Walczysz o uwagę wśród internetowej konkurencji? Pracujesz na własny rachunek i chcesz, aby twój profil został zauważony? Oprócz przemyślanego marketingu, zdecydowanie przyda Ci się także zdjęcie portretowe, które jest istotą personal brandingu. Pozwoli Ci ono zbudować rozpoznawalność, która w późniejszym czasie przełoży się na konkretne efekty. Wykorzystasz je w materiałach reklamowych, social mediach czy na stronie internetowej.

…poprzednie zdjęcie jest już nieaktualne:

Zdjęcia portretowe

Właściwie to masz już zdjęcie, więc przecież nie potrzebujesz nowego. Zastanów się tylko, kiedy zostało ono wykonane i co w tym czasie zmieniło się w Twoim wizerunku. Jeżeli pojawiły się okulary, zmieniała fryzura, czy – co równie ważne – profil Twojej działalności, zdecydowanie warto je odświeżyć. A może po prostu nie było ono zbyt dobre i warto je zmienić? Pamiętaj też, że zmieniła się sama fotografia. Z nowym zdjęciem zyskasz nową jakość!

Gdzie zrobić portret biznesowy? Odwiedź FOTOSPOT Kraków!

U nas zrobisz profesjonalny portret biznesowy szybko i na miejscu. Oferujemy wygodne pakiety i możliwość umówienia się online. To rozwiązanie idealne zarówno dla firm i osób prywatnych.

Sprawdź FOTOSPOT!

Podsumowując

Nie ważne, czy jesteś stażystą, freelancerem, czy prezesem. W budowaniu wiarygodnego wizerunku zdjęcie jest fundamentalne.

Zdjęcia portretowe Kraków

Nie tylko portrety

Budowanie spójnego wizerunku firmowego to nie tylko zdjęcia portretowe. Uzyskaj wiarygodność i zaufanie odbiorców dzięki spójnym zdjęciom reklamowym. Przeczytaj, jakie materiały mogą sprawić, że Twój biznes zacznie się rozwijać! Sprawdź ten artykuł.

Możesz także postawić na film reklamowy, który zaangażuje Twoich odbiorców budując przy okazji dobre zasięgi w sieci. Więcej dowiesz się w tej zakładce: Film reklamowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *