Portrety biznesowe w biurze czy w studiu?

Portrety biznesowe zespołu to jeden ze sposobów budowania wizerunku w sieci. Zamieszczone na stronie internetowej lub w mediach społecznościowych firmy podkreślają jej wiarygodność i profesjonalizm. Możecie wykonać je w dostosowanym do potrzeb zdjęć biznesowych studiu albo w Waszej siedzibie czy biurze. Jakie są zalety każdego z rozwiązań? Przeczytajcie!

Zdjęcia portretowe – miejsce

Podczas podejmowania decyzji co do wyboru tła do zdjęć portretowych ważne jest kilka aspektów – jednym z ważniejszych jest dostępność i możliwości pracowników, jeżeli chodzi o czas spędzony na sesji. Warto przemyśleć, czy wygodniej będzie Wam wziąć udział w zdjęciach jednego dnia czy indywidualnie lub grupowo odwiedzić nasze studio. 

Oprócz czasu na sesję ważne jest także tło i miejsce na jego ewentualne rozłożenie. W naszym studio dostępne jest kilka możliwości kolorystycznych – m.in. białe, szare oraz czarne. Tłem do zdjęcia może być jednak również biuro czy siedziba klienta.

Zdjęcia zespołu – gdzie zrobić sesję?

Główną zaletą zdjęć w Waszym biurze jest fakt, że cała sesja odbywa się w jednym dniu i “za jednym zamachem”. Pracownicy nie muszą rezygnować z codziennych obowiązków, rezerwując na wykonanie zdjęć jedynie chwilę z całego dnia. Jak wygląda taka sesja? Fotograf przyjeżdża pod wskazany adres, gdzie rozkłada przenośne studio. Zdjęcia mogą się także odbywać na tle prawdziwych wnętrz – wtedy wybrane zostaje najlepsze do tego celu miejsce. W tym czasie kolejni członkowie zespołu mają czas na przygotowanie się do sesji, a także – jeżeli firma zdecydowała się na taką usługę – skorzystanie z profesjonalnego makijażu

W przypadku zdjęć w naszym studiu sytuacja wygląda inaczej. Przede wszystkim, oświetlenie i tło są już gotowe, więc do robienia zdjęć możemy przystępować od razu. Zazwyczaj sugerujemy podzielenie pracowników na nieco mniejsze grupy (po kilka osób), które pojawiają się w studiu w określonych odstępach czasowych, dzięki czemu cała sesja idzie sprawnie. W przypadku zdjęć studyjnych pracownicy mają także możliwość umówienia się indywidualnie, tak aby pojawić się u nas w dogodnym dla nich momencie. 

Portret biznesowy a nowy pracownik

Jak sprawić, żeby portrety na stronie były spójne mimo zmian w składzie zespołu? Pierwszym rozwiązaniem jest wizyta w naszym studiu portretowym, w którym możemy odwzorować idealnie takie same warunki przy każdym kolejnym zdjęciu. Dzięki temu, że zachowamy identyczny kolor tła oraz oświetlenie, portrety nie będą się różnić, pomimo wykonywania ich w odstępie czasowym. 

Jest jednak jeszcze jedna opcja – skorzystanie z innowacyjnego rozwiązania, jakim jest TŁO KORPORACYJNE. Wykonujemy wtedy zdjęcia portretowe na neutralnym tle, które następnie zamieniane jest komputerowo na inne, dowolnie wybrane – na przykład odzwierciedlające Wasze biuro. Dzięki temu nie ma problemu z przygotowaniem portretu dla każdego nowego pracownika.

Gdzie zrobić portret biznesowy? Odwiedź FOTOSPOT Kraków!

U nas zrobisz profesjonalny portret biznesowy szybko i na miejscu. Oferujemy wygodne pakiety i możliwość umówienia się online. To rozwiązanie idealne zarówno dla firm i osób prywatnych.

Sprawdź FOTOSPOT!

Nie tylko portrety

Budowanie spójnego wizerunku firmowego to nie tylko zdjęcia portretowe. Uzyskaj wiarygodność i zaufanie odbiorców dzięki spójnym zdjęciom reklamowym. Przeczytaj, jakie materiały mogą sprawić, że Twój biznes zacznie się rozwijać! Sprawdź ten artykuł.

Możesz także postawić na film reklamowy, który zaangażuje Twoich odbiorców budując przy okazji dobre zasięgi w sieci. Więcej dowiesz się w tej zakładce: Film reklamowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *